• Jasličky

     • Sme jedna rodina

     • Jasličky Perinkovo otvorili svoje brány v roku 2015 a začali prijímať detičky z celého okolia. Jasličky sú situované v tichom prostredí obce Chrenovec-Brusno, ktoré deťom ponúka tie správne podnety na rozvíjanie.

      Do jasličiek prijímame detičky od 1 roka do 3 rokov a kapacita jasličiek je 13 detí.   Naše jasličky sú miestom, kde sa deti cítia bezpečne a slobodne, kde si vytvárajú prvé priateľstvá, kde sme všetci jedna veľká rodina

      Jasličky sú otvorené denne od 6:00 do 17:00 a to počas celého kalendárneho roka s výnimkou vianočných sviatkov, veľkonočných sviatkov a ostatnýchc štátnych sviatkov. 

      Hlavným cieľom našich jasličiek je, aby dieťatko bolo spokojné, aby sa cítilo bezpečne, aby mu bola venovaná dostatočná individuálna pozornosť, aby jeho prvé krôčky boli sprevádzané tými správnymi ľuďmi. 

      Naše jasličky Perinkovo sú schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR a sú registrované na VÚC v Trenčíne.  

     • Prvé krôčky, prvé slová

     • Výmyselník, ukecaná, parádnica, múdra hlavička....každý v jasličkách je iný, jedinečný...ale všetky detičky spája to, že u nás sú ľúbené. 

      Detičkám pomáhame s prvými krôčkami, učíme ich prvé slová, pomáhame im s ich každodennými problémami. Prečo je sllniečko žlté, prečo si musíme obuť topánočky, prečo nosíme rukavice, prečo si musíme umývať zúbky, prečo papať toľko zeleninky a mnoho ďalších otázok od detí...Je dôležité deti počúvať a odpovedať im.                                         

      Deti potrebujú cítiť, že sme tu pre nich vždy, keď nás potrebujú. 

      Naše jasličky ponúkajú detičkám miesto, kde môžu byť od rána samými sebou...môžu tvoriť, hrať sa, spievať, staviať kocky, prezliekať sa za princezné, môžu sa stať bádateľmi a objavovať nové veci...môžu byť tými, ktorými chcú byť. 

     • V krajine, kde sa lieta

     • Veľmi si vážime, keď nám rodičia dôverujú a dávajú nám do starostlivosti dieťatko. Snažíme sa vyhovieť každým požiadavkam, pretože vieme, že pre každého rodiča je dieťatko na prvom mieste

      Deťom vytvárame prostredie, v ktorom sa učia hravou formou, v ktorom sa neboja mať špinavé ruky od farieb a v ktorom sa cítia ako doma. Deti sa učia poznať farby, čísla, zvieratká, oboznamujú sa s tradíciami a ľudovými zvykmi.